شهرداری رشت
۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۲ تير
شهروندان عزیز ، می توانند در قسمت ارتباط با ما ، کلیه درخواستها ، نظرات ، انتقادات و پیشنهادات خود را به گوش مسئولین برسانند شهرداری رشت
نجات 17 شهروند توسط آتش نشانان از میان آتش و دود /آتش نشانی رشت 1399/03/26
نجات 17 شهروند توسط آتش نشانان از میان آتش و دود /آتش نشانی رشت

 
 

 125 رشت_به گزارش خبرنگار تحریریه خبر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت-حادثه آتش سوزی در انبار سوپر مارکت در ساعت 16:35 روز گذشته 25 خرداد 99 به مرکز ستاد فرماندهی آتش‌نشانی رشت اطلاع داده شد‌.

شهرام مومنی سرپرست سازمان آتش‌نشانی رشت از اعزام 41 آتش نشان و افسر ارشد بهمراه 17 دستگاه خودروی اطفایی، آبرسان، خودرو پشتیبان دستگاه تنفسی و نردبان به محل حادثه واقع در شهرک شهید بهشتی گلستان 14 خبر داد.

وی با بیان اینکه آتش در طبقه اول ساختمان 5 طبقه رخ داد، افزود: دود گرفتگی شدید ساختمان تجاری، تیم های نجات را به واحد های مختلف کشاند که در نهایت 17 شهروند از میان دود و آتش به مکان امن انتقال یافتند.

وی ضمن تاکید بر اینکه یکی از شهروندان دچار سوختگی شده بود ادامه داد: سه آتش نشان بعلت شکستگی سر و دود گرفتگی دچار حادثه شدند که همگی توسط تیم اورژانس حاضر در محل به مراکز درمانی انتقال یافتند.

مومنی با اشاره به تلاش تیم اطفایی در مهار آتش و پیشگیری از گسترش آن، افزود: علت این آتش سوزی در دست بررسی است و آتش به واحد های ساختمانی دیگر سرایتی نداشت.

همین گزارش حاکی است: نجات یافتگان؛

یک تن از داخل آسانسور، 8 تن بوسیله نردبان هیدرولیک و 8 تن به همت تیم نجات و بوسیله دستگاه های تنفسی به مکان امن انتقال یافتند که برخی از آسیب دیدگان(دود گرفتگی) توسط تیم های اورژانس حاضر در محل بطور سرپایی مداوا شدند.

 گفتنی است: مومنی سرپرست سازمان آتش‌نشانی در پایان از حضور تیم های اورژانس، نیروهای انتظامی و راهور، اداره برق و گاز که در این حادثه همکاری و پشتیبانی ویژه ای با آتش نشانان داشته اند سپاسگزاری کرد.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
تعداد بازدید: 71
هدف شهرداری ، ارائه خدماتی موِثر در راستای بهبود و توسعه شهری است
Powered by DorsaPortal