شهرداری رشت
۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۳ فروردين
شهروندان عزیز ، می توانند در قسمت ارتباط با ما ، کلیه درخواستها ، نظرات ، انتقادات و پیشنهادات خود را به گوش مسئولین برسانند شهرداری رشت
جلسه ستاد مدیریت بحران در شهرداری رشت 1397/08/24
جلسه ستاد مدیریت بحران در شهرداری رشت

جلسه ستاد مدیریت بحران شهرداری رشت با حضور علی بهارمست سرپرست شهرداری رشت، جمعی از اعضای شورای اسلامی رشت و معاونین و مدیران شهرداری رشت برگزار شد. 

 

علی بهارمست سرپرست شهرداری رشت در این جلسه ضمن تسلیت درگذشت پاکبان شهرداری، بیژن شعبانی اظهار داشت:با توجه به برگزاری جلسات متناوب ستاد بحران شهرداری رشت دستورالعمل عملیات زمستانی و وظایف کلیه سازمان ها و مناطق شهرداری در مواقع بحران مشخص شده است.

بهارمست افزود طبیعی است در هنگام بارش برف و باران تردد در معابر به سختی صورت پذیرد ولیکن مجموعه شهرداری همواره تلاش می کند این مشکلات به حداقل برسد وی بازگشایی معابر اصلی و اماکن خدمت رسان را از اولویت های شهرداری در هنگام بارش برف دانست.

بهارمست به مدیریت دستگاه ها و استفاده بهینه از ماشین آلات شهرداری تاکید کرد و گفت: اگر از ماشین آلات شهرداری به خوبی استفاده نشود، در مواقع بحران با مشکل مواجه خواهیم شد.

بهارمست همچنین به شناسایی درختان خشک و خطرآفرین و هرس آنها تاکید کرد و گفت: باید به همه جزییات اهمیت دهیم و هیچ موضوعی را دست کم نگیریم. 

اسماعیل حاجی پور عضو شورای اسلامی رشت در این جلسه ضمن تسلیت درگذشت پاکبان شهرداری اظهار داشت: مجموعه شهرداری همواره در تمامی شرایط برای رفاه شهروندان تلاش می کنند و پرسنل شهرداری آرامش خود را بر هم می زنند تا دیگران در آسایش باشند.

عضو شورای اسلامی رشت همچنین به شناسایی نقاط آبگیر، رفع خطر درختان خطرآفرین و پاکسازی منهول ها تاکید کرد.

 

علی مقصودی معاون خدمات شهری شهرداری رشت در این جلسه با اشاره به تدوین دستورالعمل عملیات زمستانی شهرداری رشت اظهار کرد: با بررسی کارشناسان و هماهنگی مناطق و سازمان های شهرداری نسخه ویرایش شده عملیات زمستانی شهرداری رشت تدوین شد.

وی افزود: در ویرایش جدید دستورالعمل عملیات زمستانی شهرداری رشت سطح بندی برف برای شرایط اضطراری تعریف شده است و سطح بندی براساس میزان برف از سه طبقه به شش طبقه افزایش یافته است.

مقصودی با اشاره به اهمیت سطح بندی بارش برف بیان کرد: براساس سطح بندی شرایط برفی برای شهر رشت در 4 سطح A، B،C و D تقسیم بندی شده است.

وی افزود: در سطح A به وسیله 53 خودروی برف روب شهرداری از قبیل لودر،گریدر،بیل بکهو و ... تا بارش به میزان 30 سانتیمتر برف روبی انجام می شود.

 

محمد باقر بشردانش مدیر هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری و جانشین دوم ستاد بحران شهرداری رشت در این جلسه اظهار کرد: در سطح شهر، معابر و میادین نشانه گذاری های لازم انجام شده تا در مواقع بحران ماشین آلات شهرداری با مشکل مواجه نشوند.

وی به بازبینی تجهیزات کارگاهی، تامین سوخت مناسب برای ماشین آلات و .. در مواقع بحران تاکید کرد.

گفتنی است در این جلسه علی بهارمست سرپرست شهرداری رشت، اسماعیل حاجیپور عضو شورای اسلامی رشت، محمد حسن علیپور عضو شورای اسلامی رشت و جمعی از معاونین و مدیران شهرداری رشت حضور داشتند و مدیران مناطق و روسای سازمانها به ارائه گزارش عملکرد و بیان نقطه نظرات پیشنهاد پرداختند.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 87
هدف شهرداری ، ارائه خدماتی موِثر در راستای بهبود و توسعه شهری است
Powered by DorsaPortal