شهرداری رشت
۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۴ خرداد
شهروندان عزیز ، می توانند در قسمت ارتباط با ما ، کلیه درخواستها ، نظرات ، انتقادات و پیشنهادات خود را به گوش مسئولین برسانند شهرداری رشت
عملیات آتش نشانان در 48 ساعت گذشته به 49 مورد رسید 1397/04/09
عملیات آتش نشانان در 48 ساعت گذشته به 49 مورد رسید
 
 

125رشت-به گزارش خبرنگار تحریریه خبر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت، آتش نشانان و تیم های امداد و نجات این سازمان در 48 ساعت گذشته"پنج شنبه و جمعه 7-8 تیر 97"  49 مورد عملیات آتش سوزی، حادثه و همچنین خدمات ایمنی به شهروندان ارائه نمودند.

شهرام مومنی معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت در این باره گفت: ستاد فرماندهی و مرکز کنترل 125 آتش نشانی در 48 ساعت گذشته پاسخگوی بالغ بر  یک هزار و 198 مورد تماس شهروندان بوده اند که آتش نشانان و تیم های امداد و نجات نسبت به پوشش 49 مورد عملیات آتش سوزی، حادثه و همچنین خدمات ایمنی اقدام کردند.

وی در ادامه افزود: پر آمار ترین آتش سوزی در این روزهای گرم تابستان با 25 مورد متعلق به آتش سوزی علفزارها بود که متاسفانه بعلت بی احتیاطی و به آتش کشیدن علفزارها رخ داد.

مومنی با اشاره به رخداد 5 مورد آتش سوزی منزل مسکونی در دو روز گذشته ادامه داد:  علت  سه مورد از این آتش سوزی ها اتصال در سیستم سیم کشی برق از ناحیه کنتور و جعبه فیوز اعلام گردید که با توجه به افزایش استفاده از وسایل سرمایشی "کولر-پنکه" به شهروندان توصیه می شود حتما از سیستم های سیم کشی متناسب با مصرف استفاده کنند.

معـاون عملیـات سازمان آتش نشانی با اشاره به نجات 2 تن از شهروندان 75 و 12 ساله در دو عملیات قفل درب، افزود:  3 عملیات نجات بواسطه گیر افتادن شهروندان در آسانسور، 3 عملیات خارج کردن مار از منزل مسکونی، یک مورد رها سازی انگشتر از دست مصدوم و 9 مورد ارایه خدمات به شهروندان از دیگر عملیات های آتش نشانان بوده است.

وی در پایان به یک مورد آتش سوزی مغازه نانوایی اشاره کرد و گفت: بعلت انباشت ضایعات نان بر روی کوره داغ موجبات آتش سوزی فراهم شد که خوشبختانه با توجه به اعلام سریع و حضور به موقع آتش نشانان نسبت به پیشگیری از گسترش آتش سوزی و بروز خسارت  اقدام نمودند.

چند توصیه کوتاه جهت پیشگیری از آتش سوزی ها در فصل گرم سال....

* شهروندان و مسافران از روشن کردن آتش در علفزارها و جنگل خودداری کنند.

*بواسطه استفاده بیش از پیش از وسایل سرمایشی همچون کولر و پنکه به ایمنی سیستم های سیم کشی و همچنین نوسانات برق جهت پیشگیری از آتش سوزی ها توجه بیشتر صورت پذیرد.

*از روشن ماندن وسایل برقی بخصوص پنکه، تاکید می شود" بخصوص در مغازه ها"  و ترک محل خودداری شود.

 سازمان آتش نشانی رشت دارای 14 ایستگاه آتش نشانی است که 3 ایستگاه آن در بافت مرکزی این شهر واقع در" استادسرا، بازار رشت و میدان صیقلان" وجود دارد.

 
 
تعداد بازدید: 243
هدف شهرداری ، ارائه خدماتی موِثر در راستای بهبود و توسعه شهری است
Powered by DorsaPortal