شهرداری رشت
۱۳۹۸ يکشنبه ۴ فروردين
شهروندان عزیز ، می توانند در قسمت ارتباط با ما ، کلیه درخواستها ، نظرات ، انتقادات و پیشنهادات خود را به گوش مسئولین برسانند شهرداری رشت
نگاهی کوتاه به تلاش آتش نشانان شهر باران در سه ماه نخست سال 97 1397/04/07
نگاهی کوتاه به تلاش آتش نشانان شهر باران در سه ماه نخست سال 97
 

نگاهی کوتاه به تلاش آتش نشانان شهر باران در سه ماه نخست سال 97

125 رشت- به گزارش خبرنگار تحریریه خبر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت، آتش نشانان و تیم های امداد و نجات آتش نشانان در سه ماهه نخست سال 97 بالغ بر 1123 مورد عملیات حریق، حادثه و همچنین خدمات ایمنی را بر عهده داشتند.

بابک رمضانی رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت در گفتگو با خبرنگار این تحریریه گفت: ستـاد فـرماندهی و مرکز کنترل 125 آتش نشانی رشت همه روزه پاسخگوی تعداد(300 الی 700) تماس شهروندان است که در مواقع بحرانی به بیش از این تعداد نیز خواهد رسید.

 

وی در ادامه با بیان اینکه 537 مورد عملیات اطفای آتش سوزی در ماه های فروردین، اردیبهشت  و خرداد بر عهده آتش نشانان این سازمان بوده است ادامه داد: از این تعداد می توان به 130 مورد آتش سوزی منزل مسکونی، 35 مورد حریق تجاری، 39 مورد حریق خودرو و 315 مورد آتش سوزی علفزار ها و ضایعات اشاره داشت.

 

نداشتن بیمه آتش سوزی منزل مسکونی، چیزی شبیه نابودی تمام سرمایه زندگی ...

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه از 130 خانه آتش گرفته تنها ( 18./.درصد) دارای بیمه آتش سوزی بوده اند، افزود: همچنان با توجه به تاکیدات و اخبار صادره مبنی بر نبود بیمه های آتش سوزی، متاسفانه همچنان شاهد بی توجهی بسیاری از شهروندان نسبت به این مهم هستیم.

وی در ادامه به 249 مورد حادثه و همچنین 337 مورد خدمات ایمنی اشاره کرد و گفت: از میان حوادث و خدمات ایمنی دو مورد محبوس شدن در آسانسور و گیر افتادن در اماکن، اتاق خواب، سرویس بهداشتی و ... بسیار به چشم میخورد که بیشترین آن ها بعلت خرابی و نقص در قطعات، قفل درب ها و... همچنین عدم بازبینی دوره ای بوده که به شهروندان توصیه می شود در این زمینه حساسیت بیشتری داشته باشند.

رییس سازمان آتش نشانی رشت در ادامه علت آتش سوزی ها را چنین عنوان داشت: در حریق های مسکونی 42./. و حریق تجاری 63./. بر اثر اتصال در سیستم سیم کشی برق و وسایل برقی تشخیص داده شد.

 

رمضانی در ادامه با اشاره به اینکه در زمینه ایمنی چندین شاخصه مهم وجود دارد، که اصلی ترین مولفه آن مقوله پیش بینی و پیشگیری است، افزود: یک هزار و 609 مورد بازدید ایمنی توسط کارشناسان سازمان در این مدت صورت گرفته که شامل صدور طرح ایمنی ساختمان، بازدید از اماکن مختلف (ادارات، کارخانجات و...،)  همچنین بررسی علل بروز آتش سوزی ها می باشد.

 

بابک رمضانی در پایان با اشاره به آموزش 7 هزار و 322 تن در سه ماهه نخست سال 97 ادامه داد: فرهنگ سازی و ترویج نقش ایمنی از مهم ترین اهداف سازمان آتش نشانی رشت است زیرا ممارست در اشاعه این فرهنگ نقش مهمی در پیشگیری از حوادث خواهد داشت از اینرو این سازمان جهت احقاق این هدف به طور چشمگیری اقدام به آموزش می نماید.

در پایان چند توصیه کوتاه جهت پیشگیری از آتش سوزی ها در فصل گرم سال....

* شهروندان و مسافران از روشن کردن آتش در علفزارها و جنگل خودداری کنند.

*بواسطه استفاده بیش از پیش از وسایل سرمایشی همچون کولر و پنکه به ایمنی سیستم های سیم کشی و همچنین نوسانات برق جهت پیشگیری از آتش سوزی ها توجه بیشتر صورت پذیرد.

*از روشن ماندن وسایل برقی بخصوص پنکه، تاکید می شود" بخصوص در مغازه ها"  و ترک محل خودداری شود.

 سازمان آتش نشانی رشت دارای 14 ایستگاه آتش نشانی است که 3 ایستگاه آن در بافت مرکزی این شهر واقع در" استادسرا، بازار رشت و میدان صیقلان" وجود دارد.

 
 
تعداد بازدید: 29
هدف شهرداری ، ارائه خدماتی موِثر در راستای بهبود و توسعه شهری است
Powered by DorsaPortal